Jäsenet

Suomen Biohammaslääketieteen Yhdistyksen jäsenet, jotka ovat saaneet saneeraajakoulutuksen ja sitoutuneet noudattamaan lääkäreiden suosittelemia suojaustoimenpiteitä elohopea-altistuksen  minimoimiseksi:

HELSINKI

Itälehto-Supponen Marja-Leena, Kalevankatu 50 A 19, 00180 Helsinki, puh. 09-27091981, carisma.dent@kolumbus.fi

Bäckman Tor-Björn, Kaisaniemenkatu 1 C, 00100 Helsinki, puh. 09-665775, torbjorn.backman@gmail.com

Lauhio Annikki, Hammaslääkärikeskus Denta, Mannerheimintie 5 C, 00100 Helsinki, puh. 09-25310100, annikki.lauhio@fimnet.fi

Linko Riitta, Hammaslääkäriasema Fossa Oy, Pieni Roobertinkatu 16 A , 5krs, 00120 Helsinki,puh. 09-6962990, riitta_linko@hotmail.com

TAMPERE

Dick-Röstad Katriina, Hammaskeskus Klingendal, Pyhäjärvenkatu 5 B, 33200 Tampere, puh. 03-2128664, biohammas@hotmail.com

TURKU

Lehtinen Roope, Attendo Hammaslääkäri, Kauppiaskatu 11 E 44, 20100 Turku, puh. 02-2517555, roopelehtinen@hotmail.comwww.khlp.fi

Hujanen Kai. Hammaslääkäriasema Biohammas, Yliopistonkatu 19 b, 20100 Turku, puh. 02-2333040, vital@netti.fi

Luukkonen Katri, Hammaslääkäriasema Clinident, Uudenmaankatu 6 a 17, 20500 Turku, puh. 010 3224010,clinident.fi@gmail.comwww.clinident.fi

JYVÄSKYLÄ

Kesäniemi-Kuokkanen Tiina, Kirkkopuiston Hammaslääkäriasema, Kauppakatu 21 A, 40100 Jyväskylä, puh. 014-214222, tiina-kesaniemi-kuokkanen@plusterveys.fi

LAHTI

Sandberg Terttu, Torikatu 3 B 4, 11510 Lahti, pu. 03-875130, terttu.sandberg@plusterveys.fi

KUOPIO

Bäck Ilkka, Vuorikatu 26 A, 70100 Kuopio, puh. 017-2611262, ilkka.back@dnainternet.net

VAASA

Valta Marja-Leena, Hovioikeudenpuistikko 13, 65100 Vaasa, puh. 06-3125196, marja-leena.valta@netikka.fi

OULU

Vuorenmaa Pasi, Kirkkokatu 10 A, 90100 Oulu, puh. 08-3115693, pasi.vuorenmaa@plusterveys.fi

PORI

Haila Sirkka, PlusTerveys Porin Hammas, Itsenäisyydenkatu 39 B, 28100 Pori, puh. 02 6416 172, siru.haila@gmail.com 

Lindqvist Leena, Otavankadun Hammaslääkäriasema, Otavankatu 4 B, 28100 Pori, puh. 02-6327767, leenam.lindqvist@gmail.com